Canon EF 85 mm f/1.2L II USM- must have!

Dlaczego dzisiaj będziemy pisać o obiektywie? Nie bójcie się, nie będziemy Was zanudzać technicznymi parametrami 🙂

Chcemy napisać, a właściwie – pokazać Wam, dlaczego my mamy ten obiektyw, a także, co najważniejsze – jak w rezultacie – Wy na tym korzystacie 🙂

Obiektyw Canon EF 85 mm f/1.2L II USM to nie tylko świetny jasny obiektyw do zdjęć portretowych. To bezsprzecznie specjalistyczne narzędzie dedykowane do zadań specjalnych!

Stawiamy na jakość!

Autofokus w tym obiektywie szybciej w porównaniu do wersji I, dzięki czemu jesteśmy w stanie uchwycić najważniejsze momenty i wszystkie spontaniczne emocje. Co ważne, nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych to szkło nie ma problemu z wyostrzeniem, a to jest dla nas bardzo istotne. W naszych zdjęciach stawiamy na jakość – z pewnością nie otrzymacie od nas zdjęć rozmazanych lub nieostrych.

ROZMYTE TŁO

Ogniskowa 85 mm pięknie oddziela główny temat zdjęcia od tła, co powoduje najbardziej upragniony efekt w fotografii portretowej. Ponieważ tło jest miękko rozmyte, zdjęcia przypominają dzieła malarskie. W strefie nieostrości powstaje zachwycający efekt bokeh.

BOKEH SWIRL

Wirujący bokeh to bajeczny efekt, który można uzyskać fotografując tym szkłem. Jeszcze bardziej, poza obiektywem, liczy się tutaj wizja i doświadczenie fotografa… 🙂 🙂 Trzeba znaleźć odpowiednie tło, ustawić modela, przemyśleć kompozycję i dopiero wtedy można działać. W pełnym skupieniu, bo przy takiej płytkiej głębi ostrości wystarczy minimalny ruch, by stracić punkt. Prawdopodobnie czujecie już, że wymaga to nie lada wysiłku i doświadczenia fotografa, ale z pewnością się z nami zgodzicie, taki bokeh robi wrażenie!

Wyższa cena = lepsza jakość

Oczywiście, im obiektyw jaśniejszy, tym jest droższy. W tym przypadku wyższa cena = lepsza jakość. Zakup tego obiektywu był dla nas niemałą inwestycją,. Na ten zakup zdecydowaliśmy się w marcu tego roku, sprzedając przy tym poprzednika Canona 85mm f1.8. Ani razu nie żałowaliśmy tej decyzji, a pierwsze potwierdzenie słuszności tego zakupu mieliśmy już w maju – podczas sesji komunijnych. Powalające efekty plenerowej sesji komunijnej możecie zobaczyć poniżej. W rezultacie zdjęcia Madleny wyglądają wyjątkowo, malowniczo i bajkowo. Reasumując, obiektyw wart jest swojej ceny 🙂