Książki rozwojowe, które pomagają nam w pracy

Słowem wstępu…

Dlaczego książki rozwojowe? Z kilku powodów 🙂

Po pierwsze, zbliżają się święta, a te pozycje, to niewątpliwie idealne propozycje na prezent dla kogoś bliskiego!

Po drugie, chcemy dzielić się z Wami, tym jak pracujemy, co nas inspiruje i jak się uczymy. A uczymy się non stop! Tego jak działać w sieci, jak prowadzić biznes, jak pracować lepiej.

Serię książkową przejmuje Karolina, która w naszym zespole jest książkowym freakiem i dodatkowo, czuje wielką misję i potrzebę inspirowania do czytania innych!

Greg McKeown – Esencjalista

To książka z zakresu psychologii i rozwoju osobistego. O tym, jak robić mniej, ale lepiej. Jak podejmować dobre wybory, jak wybierać właściwe wyzwania, tak aby w rezultacie prowadzić szczęśliwe życie.

Autor pisze „Jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w swoim życiu, ktoś inny zrobi to za Ciebie” – i z tym stwierdzeniem w zupełności się zgadzam. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, pełnym informacji i bodźców, łatwo jest zapomnieć o swoich priorytetach.

Najważniejszym przesłaniem, które ja wyniosłam z tej lektury jest właściwe rezygnowanie. Prawdopodobnie wszyscy często musimy zrezygnować z jednej rzeczy na rzecz drugiej. Musimy odpuścić pewne aktywności, na rzecz innych. Z powodu braku czasu, możliwości, siły, pieniędzy.

We mnie od zawsze tkwi taka wewnętrzna niezgoda z tego powodu. Chciałabym być wszędzie, robić kilka rzeczy naraz, mieć wszystko.. Wiecie, że uważam, że nie mogę tracić czasu na robienie jednej rzeczy jednocześnie i dlatego np. podczas spaceru z psem słucham podcastów, podczas prasowania oglądam filmy, a podczas oglądania filmu piszę nowe posty… Zawsze trudno mi pogodzić się z tym, że z czegoś muszę zrezygnować. Po przeczytaniu tej książki, zmieniam trochę nastawienie i pracuję nad nowym podejściem. Otóż, to, że rezygnujemy nie znaczy tylko, że tracimy… rezygnując – wybieramy to co, dla nas najważniejsze i robimy to dobrze, stając się w tym najlepsi. A o to przecież chodzi, prawda? W rezultacie, zamiast tracić, zyskujemy.

Michał Szafrański – Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Z pewnością znacie Michała Szafrańskiego i jego bloga? 🙂 Ta książka to prawdziwa kopalnia informacji o polskiej blogosferze i genialne case study biznesu Michała. Szczegółowo opisuje on kulisy powstawania swojego bloga, budowania swojej społeczności i zarabiania pieniędzy. I wiecie co? To nie jest tak, że te miliony to mu spadają z nieba 🙂 Często nie zdajemy sobie sprawy, ile pracy, czasu i poświęcenia ktoś wkłada w to co robi. Lubię czytać takie książki, bo są one dowodem na to, że ciężką pracą naprawdę można wiele osiągnąć. Oczywiście, czasami potrzebny jest łut szczęścia, ale na niego też trzeba sobie zapracować. Bardzo podoba mi się podejście Michała o tym, że „dobro powraca”. Zdecydowanie się z tym zgadzam i w taki właśnie sposób my również pracujemy!

Dla kogo ta pozycja?

Tą książkę polecam wszystkim zainteresowanym blogowaniem, własnym biznesem czy biznesem online. Jeśli lubicie inspirujące i motywujące do działania historie – to również coś dla Was!

Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu

Dwie ostatnie książki, o których chcę Wam dzisiaj powiedzieć to książki Oli Budzyńskiej. W przeciwieństwie do powyższych, te tytuły to ebooki. Na zdjęciu możecie zobaczyć je wydrukowane, ponieważ uwielbiam pracować z książką, robić notatki, podkreślać ważne informacje, pisać na marginesach..

Pierwszy z nich: „Czas na biznes online” to dobra lektura na start dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swój biznes, ale nie mają pomysłu, nie wiedzą jak go znaleźć albo jak sprawdzić czy na rynku będzie zainteresowanie ich produktem lub usługą. Jednakże, treści dla siebie w tej książce znajdą nie tylko początkujący gracze. Szczerze i bez ściemy, Ola dzieli się tam plusami i minusami biznesu online, pisze o mastermindzie (moje marzenie! Może w 2020? 🙂 ), a także, co najlepsze, pokazuje drobiazgowy case study swojego biznesu!

Drugi ebook, który przeczytałam (a właściwie przesłuchałam, bo przy zakupie ebooka dostajecie również audiobooka) to „Promocja i sprzedaż w biznesie online” i to jest zdecydowanie pozycja obowiązkowa! Tego jak wiele jest tutaj informacji, podanych łatwo i przystępnie, nie sposób opisać jednym zdaniem. Facebook, instagram, newsletter, blog, konkursy, wyzwania… z pewnością po przeczytaniu tej książki będziecie również mieć energię do działania!

Ebooki Pani Swojego Czasu to pozycje zdecydowanie dla bardziej zainteresowanych tematyką biznesową. Moim zdaniem są fantastyczne i najlepiej przeczytać obydwie, ponieważ idealnie się uzupełniają i budują wiedzę. Jeśli jednak, jakimś cudem, interesujecie się biznesem, a nie znacie jeszcze Pani Swojego Czasu, to koniecznie musicie to nadrobić! Polecam jej bloga oraz podcasty. Przepadniecie 🙂

Słowem zakończenia..

Podsumowując, polecam Wam wszystkie z czterech powyższych tytułów. Kolejny wpis z tej serii planuję w styczniu 2020r. A tymczasem, może Wy możecie polecić mi jakieś tytuły z zakresu psychologii, rozwoju osobistego i biznesu, po które powinnam sięgnąć? Czekam na Wasze rekomendacje! 🙂