PANORAMOWANIE

Długie i trudne do wymówienia słowo, spróbujcie! Czy wiecie co oznacza w fotografii ?

Technika panoramowania (ang. panning) to uzyskanie takiego efektu na zdjęciu, w którym główny obiekt zdjęcia jest statyczny, a tło rozmywa się w ruchu. Tyle w teorii, a w praktyce zobaczcie poniżej jak wygląda to na naszych zdjęciach.

Kilka słów o technice

Jak myślicie, czy można wykonać ostre zdjęcie poruszając aparatem? Wydaje się, że nie, a jednak! W tej technice niezwykle istotna jest praktyka i doświadczenie fotografa. Fotografowanie tym sposobem polega na płynnym poruszaniu się z aparatem, przy czym w tym samym czasie główny obiekt powinien pozostawać w tym samym miejscu kadru. Dłuższa ekspozycja oraz prawidłowy ruch fotografa pozwalają uzyskać taki efekt – główny obiekt przedstawiony poprawnie i do tego efekt mocno rozmytego tła.

Nasz obiektyw

Podczas takich sesji używamy naszego obiektywu Canon 70-200mm f2.8 IS L. Jest to obiektyw posiadający specjalny moduł stabilizacji do zdjęć panoramicznych, który wykorzystaliśmy do śledzenia obiektów – w powyższym przypadku samochodów. Niewątpliwie jest to perfekcyjny sprzęt do zdjęć sportowych. Prócz tego, my wykorzystujemy go również do zdjęć prywatnych. Idealnie dzięki niemu możemy pokazać np. hobby – motoryzację.

Diabeł tkwi w szczegółach

Panoramowanie nie pozbawia fotografii detali. Spójrzcie na poniższe zdjęcie. To właśnie takie drobiazgi, szczegóły świadczą o jakości i profesjonalizmie. A jakość i profesjonalizm są u nas zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego posiadamy taki sprzęt, który pozwoli nam podejmować niejedne wyzwania i projekty fotograficzne.