Zdjęcia, które możesz zrobić w domu

Chcesz kreatywnie spędzić popołudnie i wykorzystać czas spędzony w domu? Mamy dla Ciebie propozycję! Zrób poniższe zdjęcia! Z pewnością podszkolisz w ten sposób swój fotograficzny warsztat, a efektami pochwalisz się na Facebooku lub Instagramie. Oznacz nas na zdjęciu, a polubimy, skomentujemy i udostępnimy Twoje fotki!

1. Kawa lub herbata

Potrzebne dekoracje to : ukochany kubek, porcelanowa filiżanka, ulubiony napój… spróbuj ustawić je na stole, na parapecie, a może w łóżku ? Dodaj ciasteczko, kawałek czekolady, bukiet kwiatów.. Dodatki i kombinacje dowolne, a efekty z pewnością będą udane!

2. Owoce

Owoce, ze względu na swoje soczyste kolory to bez wątpienia dobry temat do zdjęć. Wybierz jeden owoc lub pobaw się kilkoma kolorami, wykorzystaj te, które masz w domu.

3. Rośliny doniczkowe

Nie ma chyba bardziej wdzięcznego tematu do zdjęć niż kwiaty i rośliny. Są piękne i zawsze ich piękno widać na zdjęciach. Postaw doniczkę na stole. Potem stań z drugiej strony stołu i ponownie zrób zdjęcie. Eksperymentuj, sprawdzaj, które ustawienie Ci pasuje, jaki kąt padania światła wyjdzie najładniej. A może w rezultacie przearanżujesz swój salon? 😉

4. Jedzenie

Możesz zrobić mini sesję zdjęciową podczas wspólnego rodzinnego gotowania. Spróbuj skupić się na szczegółach, fakturze chleba, rozsypanych okruchach, kolorach warzyw i owoców. Postaraj się sfotografować ludzi, członków rodziny przy pracy, niech to nie będą pozowane zdjęcia. Prawdopodobnie takie zdjęcia pozostaną z Wami na zawsze – jako cudowne wspomnienie i miła pamiątka.

5. Książki

Ulubiona książka lub ta ostatnio przeczytana. Książka z ciekawą okładką. A może kolorowa książka dziecięca? Ile książek, tyle możliwości ! Próbuj. Nie poprzestawaj na jednym ujęciu. Bywa, że pierwsze są mało ciekawe. Przy 10 Twoja kreatywność będzie tak pobudzona, że sam się zaskoczysz.

6. Światełka

Jeden z naszych ulubionych dodatków do zdjęć w domu to światełka choinkowe. Wykorzystujemy je nie tylko zimą. Zobacz, jaki potrafią zrobić klimat i stworzyć efekt. Pamiętaj tylko, aby światełka umieścić z tyłu, a z przodu główny przedmiot – temat – zdjęcia. Ostrość skup na przedmiocie i zobacz jak z tyłu lampki się rozmywają..

7. Dłonie

Męskie spracowane. Kobiece delikatne. A może dziecięca ubrudzone farbkami ? Ludzkie dłonie to swego rodzaju portret. Ludzkie dłonie przedstawiają historię. Zrób zdjęcia i zobacz. Przekonasz się, ile tajemnic skrywają.

8. Perfumy

Buteleczka ulubionych perfum często jest małym dziełem sztuki. Wykorzystaj ją do zdjęć. Pokaż na zdjęciu jak jej używasz, gdzie stoi albo ustaw w słonecznym miejscu i zobacz jak współgra ze światłem.

9. Sztućce

Niby banalne przedmioty, ale zobaczcie – w połączeniu z kolorami dają ciekawy efekt, prawda?

Jako kolorowego tła możesz użyć np. kartek brystolu czy bloku technicznego.

10. Telefon

Na koniec – przedmiot, który prawdopodobnie trzymasz właśnie w dłoni. Nawet jeśli zdjęcia wykonujesz telefonem możesz do tego celu wykorzystać telefon kogoś z domowników 😊 To zdjęcie na miarę naszych czasów. W końcu w XXI wieku nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów, czyż nie? A może zrób zdjęcie swojego aktualnego telefonu – za kilka, kilkanaście lat to zdjęcie może być historyczną pamiątką 😊

Oczywiście wszystkie tematy można ze sobą dowolnie łączyć i miksować, dzięki czemu powstaną jeszcze ciekawsze zdjęcia. Siedzenie w domu nie jest żadnym ograniczeniem – rozejrzyj się wokół siebie i wykorzystaj to, co jest dostępne. A z pewnością znajdziesz o wiele więcej niż 10 naszych propozycji. Czekamy na Wasze efekty!